top of page

Зміни процесу рекрутингу в Україні.

В Україні відбуваються зміни в процесі рекрутингу та набирають розвитку кілька важливих тенденцій:


Стрімко розвиваються інстрименти онлайн-рекрутингу.

Зростає популярність використання соціальних мереж та спеціалізованих платформ. Війна та пандемія змусили багато компаній перейти на віддалений формат роботи. Це, в свою чергу, призвело до необхідності використовувати інструменти онлайн-рекрутингу та здійснювати пошук персоналу відмовившись від офлайн зустрічей. Тепер процес пошуку персоналу відбувається здебільшого в соціальних мережах, на спеціалізованих платформах та через веб-сайти компаній, а для зустрічей використовиють різноманітні платформи відеозв'язку, віддаючи їм перевагу перед офлайн-зустрічами.



Зміни та тенденції в процесі рекрутингу в Україні.


Зростає значення бренду роботодавця.

Війна та конкуренція за персонал змусили компанії чітко сформувати, оголосити та просувати свої корпоративні цінності та посилено працювати над визначенням своїх конкурентних переваг як роботодавця. Найкращі працівники все більше шукають "свої команди" - компанії і людей, які відповідають їх етичним та моральним вимогам. Імідж роботодавця та його цінності починають відігравати ключову роль в залученні нового персоналу та утриманні існуючих працівників.





Збільшення георгафії пошуку та зростання гнучних форм зайнятості.

Компанії орієнтуються на більшу географію у пошуках персоналу, як наслідок зростає популярність гнучких форм зайнятості: дистанційна робота, гнучкий графік, робота на неповну ставку.

Такій підхід дозволяє компаніям залучати до пошуку більшу кількість кандидатів на вакантні посади, бути більш гнучкими в критеріях відбору, запроваджувати в компаніях норми інклюзивності, які набувають все більшої актуальності в Україні та не встрачати при цьому загальної робочої продуктивності.




Зміна вимог до кандидатів.

Кадровий дефіцит та демографічна ситуація змусили компанії переглянути свою вимоги до кандидатів. Досвід та адаптивність наразі є ключовими вимогами до кандидатів, а змішаний за віком колектив стає нормою.


Збільшення використання технологій в роботі.

Продовжує стрімко зростати рівень цифрової трансформації в бізнесі і компанії починають шукати спеціалістів в різних галузях зі знанням штучного інтелекту, здатністю аналізувати великі масиви даних, здібністю швидко вивчати нові програми та впроваджувати їх в свою роботу.



Отже, зміни процесу рекрутингу в Україні відбуваються дуже стрімко і пов'язані з необхідністю швидко адаптуватися до реалій ринку праці та технологічних тенденцій.




Віримо в Україну!


Популярні публікації

Пошук за тегами

Сподобалася стаття? Підпишись на оновлення, щоб не пропустити наступну!

Вітаємо з новою підпискою!

bottom of page